TKKBFM6X20
★★★★★ 4.9 113 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.branchmanagertreeexperts.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Outer Diameter: 0.9 inches (24 mm)
  • Knob Height: 0.2 inches (5.0 mm)
  • Thread Dimensions: M6 x 1.00
  • Screw length: 0.8 inches (20 mm)
  • Weight: 0.8 oz (23 g)
Brand Name Trusco
Metal Type Alloy Steel
Style Name TKKBF-M6X20
Unit Count 1.0 Count
Handle Type Knob
Item Weight 23 Grams
Finish Types Polished
Manufacturer トラスコ中山(TRUSCO)
Model Number TKKBFM6X20
Material Type Steel (SS400, chrome plated)
Exterior Finish Steel
Number of Items 1
Additional Features Easy to Install, Sturdy
Included Components Knob, Screw
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
113 ratings | 46 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (101)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (11)